Q16 KALIP AYIRICI – Silikonsuz Kalıp Ayırıcı

Antistatik özelliği sayesinde kir ve toz itici olarak vantilatörlerde, aspiratörlerde, fırınlarda, tampon ve ızgaralarda rahatlık ve koruma sağlar. Koltuk rayları, açılan tavanlar, kapı menteşeleri, kapı kilitlerinin yağlanmasında kullanılabilir. Oto kapı camı fitillerinde camın kolay hareketini sağlar. Uygulanan yüzeyde ince bir film tabakası oluşturarak paslanmayı engeller. Kalıp ayırma ve açma aparatlarında, kumandalarda, servo motor ve mekanizmalarda, ısıyla yapıştırma ve enjeksiyon makinelerinde, oluklu raylar ve süpürgelerde kullanılır.

Açıklama

Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey, yağlama, bakım, koruma, temizleme ve sürtünmeye azaltma amaçlı kullanılır.

Silikon içermez, Özel kalıp yağlayıcıları içerir. Kaydırıcılık ve yağlayıcılık özelliği üst seviyededir. Kullanılan yüzeylerde kimyasal reaksiyonlara girmeyerek, ince saydam bir koruyucu tabaka oluşturarak malzemenin kalıptan kolay ayrılmasını sağlar. Plastik enjeksiyon makinelerinde malzemelerin kalıba yapışmasını önler ve iz bırakmadan kalıptan ayrılmasını sağlar.

Kullanmadan önce tüpü kuvvetlice çalkayıp,
15-20 cm mesafeden yüzeye sıkınız.

Uygun havalandırma koşullarını sağlayınız. Spreyi uzun süre teneffüs etmekten, göz ve cilt ile temasından kaçınınız. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız, sorun devam ederse doktora başvurunuz. Kutu basınçlıdır, delmeyiniz. 50 °C üstünde bulundurmayınız, güneş ışığında bırakmayınız, kutu boşalsa dahi ateşe atmayınız. Çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayınız.